PRZEBUDOWA ULICY

Komunikacja

POZNAŃ-ZIELINIEC: Ulica Krośniewicka to niedługa ulica na poznańskim Zielińcu, która jest obecnie nieutwardzona. Wkrótce się to zmieni, bo trwają przygotowania do prac budowlanych, dzięki którym mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do swoich domów.

7 listopada wykonawca przejął plac budowy. Podczas robót ulica nie będzie przejezdna, wykonawca zachowa dojazd do posesji oraz przejścia dla mieszkańców, jednak mogą występować czasowe całkowite wyłączenia z ruchu poszczególnych fragmentów ulicy.

Rozbudowany zostanie ok. 400-metrowy odcinek ul. Krośniewickiej od ul. Smołdzinowskiej do torów kolejowych. Ulicę pokryje nowa nawierzchnia bitumiczna. Droga będzie miała również odpowiednie odwodnienie. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Smołdzinowską. Przy zabudowaniach powstaną zjazdy do posesji oraz chodnik. W zakres zadania wchodzi także budowa oświetlenia drogowego, sieci wodociągowej i kanału technologicznego. W miejscu zakończenia drogi, tuż przed nasypem kolejowym, przewidziana jest budowa placu do zawracania. W efekcie rozbudowana droga ułatwi dostęp do nieruchomości położonych przy ul. Krośniewickiej – czytamy w komunikacie Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie