PEDOFIL ZATRZYMANY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-STAROŁĘKA: Elusive Child Protection Unit Poland – grupa łowców pedofilów zatrzymała pod koniec października podejrzewanego o pedofilię mężczyznę w Poznaniu przy ul. Unii Lubelskiej. 

Andrzej K. pisał z wirtualnym dzieckiem od 22 maja, godzinę przed spotkaniem napisał naszemu wabikowi, że jego obowiązkiem jest nauczyć 10-letnią dziewczynkę seksu – informują działacze grupy Elusive Child Protection Unit Poland. – Serdeczne podziękowania dla Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto za udzieloną pomoc i zaangażowanie – dodają.
Podejrzany w rozmowie z łowcami pedofilów przyznał, że już wcześniej w podobnej sprawie był zatrzymany. Dalsze czynności prowadzą policjanci. Śledztwo trwa.

Policja informuje, że podejrzany po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty usiłowania nawiązania kontaktu przez sieć z osobą małoletnią w celach pedofilskich oraz składania propozycji seksualnych osobie poniżej 15. roku życia, jednak nie zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu, gdyż znane jest m,in. jego miejsce pobytu.

Policjanci zabezpieczyli w domu podejrzanego sprzęt komputerowy, który będzie poddawany dalszej analizie. Śledczy sprawdzą, czy na dyskach nie znajdują się np. materiały o charakterze pedofilskim.   

Fot. Elusive Child Protection Unit Poland