SERYJNY WŁAMYWACZ

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO: Policjanci z Poznania zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna podejrzany jest o 10 przestępstw, których dokonał na terenie Starego i Nowego Miasta.

14 lipca br. w Poznaniu na ul. Krańcowej policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami do skarbon kościelnych. Ustalenie jego miejsca pobytu, było efektem pracy operacyjnej policjantów ze staromiejskiego komisariatu. Po zatrzymaniu i zebraniu materiału dowodowego mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów głównie za kradzieże z włamaniami.
Ponadto szybko okazało się, że ta sama osoba ma również związek z innymi przestępstwami na terenie Nowego Miasta. Materiał, jaki zebrali w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto dał postawę do przedstawienia poznaniakowi kolejnych 5 zarzutów za podobne czyny. Mundurowi ustalili, że sprawca włamał się kilkukrotnie do osiedlowych kwiaciarni, skąd ukradł głównie pieniądze. Swój przestępczy proceder tłumaczył obecnie trudną sytuacją materialną – informuje Marta Mróz  z  Komendy Miejskiej  Policji w Poznaniu.
Decyzją prokuratora wobec 42-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Fot. KMP Poznań