SZUKAJĄ OSZUSTKI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO: Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce 15 marca br. Do pokrzywdzonej na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Oszustka wyłudziła 50 tysięcy złotych.  

– Kobieta zapłakanym głosem powiedziała przez telefon, że miała wypadek, w którym potrąciła samochodem kobietę. Aby uniknąć kary potrzebowała pomocy finansowej. W tym samym momencie na telefon komórkowy pokrzywdzonej zadzwoniła inna kobieta, podająca się za policjantkę, która potwierdziła informację o wypadku i postawiła ultimatum: 155 tys. zł w gotówce uchroni córkę przed więzieniem. Pokrzywdzona nie dysponowała taką kwotą, dlatego oszustka przystała na kwotę 50 tys. zł i pokrycie kosztów usługi kurierskiej za 1500 zł. Pokrzywdzona wypłaciła z banku ustaloną gotówkę i poinformowała oszustki o powrocie do domu. Została poinstruowana w jaki sposób spakować pieniądze, po które miał przyjechać kurier. Po kilku minutach do drzwi mieszkania zapukała kobieta, która przyjechała odebrać paczkę. Pokrzywdzona za usługę kurierską zapłaciła jej dodatkowo 1500 zł – informuje Dominka Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji. Dodała ona, że na podstawie zebranych informacji powstał portret pamięciowy fałszywej kurierki. To kobieta w wieku ok 30-35 lat, o szczupłej budowie ciała i wzroście ok. 165-170 cm. Podejrzana ma czarne, długie i proste włosy. W dniu zdarzenia ubrana była w kurtkę koloru zielonego z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego i ciemne buty – kontynuuje Pupkowska-Bral.

Wszystkich, którzy rozpoznają kobietę z portretu pamięciowego lub widziały ją w dniu zdarzenia, śledczy proszą o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Można się zgłaszać osobiście w komisariacie przy ul. Polanka 24 w Poznaniu lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 47 771 23 11.

Fot. Policja