WICHURY I STRATY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ I OKOLICE: W ostatni dzień stycznia 2022 roku strażacy wciąż usuwają skutki orkanu, który przeszedł nad Polską. W Wielkopolsce do północy 31 stycznia br. obowiązuje ostrzeżenie I stopnia. Synoptycy prognozują silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego zachodu – ostrzega IMGW.

Poznańscy strażacy interweniowali w miniony weekend prawie pół tysiąca razy.

W ostatni dzień stycznia dostali zgłoszenie, że na poznańskim Szczepankowie drzewo przechyliło się na przewody energetyczne pod napięciem.

Poznań-Szczepankowo Fot. Czytelnik

Strażacy, że w ostatni weekend stycznia 2022 r. pracowali m.in. przy zerwanych i uszkodzonych dachach budynków mieszkalnych i gospodarczych w Czapurach, Paczkowie, Stęszewie, Czmoniu, Komornikach.

W Ludwikowie strażacy musieli usunąć z jezdni przewrócone drzewo, które blokowało dojazd karetkom pogotowia do Szpitala.

2 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie zostały zadysponowane do zdarzenia w Ośrodku Biwakowo-Obozowym Związku Harcerstwa Polskiego w Rogalinku.Przewróciło się tam drzewo na jeden z budynków. Podczas zdarzenia nikt nie znajdował się w środku, a żadna osoba nie została poszkodowana.Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz umiejętnym pocięciu drzewa. Następnie usunięto pozostałości z dachu budynku oraz ogrodzenia ośrodka. – informuje Komenda Miejska KM PSP w Poznaniu.

W Poznaniu przy ul. Oświęcimskiej olbrzymie drzewo przewróciło się na dom – informują strażacy z OSP Poznań Głuszyna.Przewrócone drzewo i zerwana linia energetyczna zablokowały m.in. drogę z Kleszczewa do Gowarzewa oraz trasę w Tulcach oraz na poznańskim Sypniewie.

W niedzielę zamknięto też poznańskie Zoo. – Zwierzęta są bezpieczne, nikomu nic się nie stało. Przewróciło się kilka drzew, zniszczonych jest kilka ogrodzeń wybiegów zewnętrznych, są już naprawiane, kilka dróg jest nieprzejezdnych na naszym terenie. Musimy upewnić się, że wszystkie drzewa i nadłamane konary są usunięte – czytamy na Facebooku ZOO Poznań Official Site.Fot. OSP Poznań-Głuszyna