OKUP ZA SEX-TAŚMĘ

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ/BORÓWIEC: Policjanci z Komisariatu Policji na poznańskiej Północy zatrzymali trzy osoby, za przestępstwo dokonane przeciwko wolności człowieka. Sprawcy próbowali zmusić mężczyznę do określonego zachowania – przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych.

27 października br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który jak oświadczył mundurowym był szantażowany.

– Sprawcy, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonym próbowali zmusić go do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przedmiotem wywierania wpływu i nacisku na mężczyznę miało być nagranie. Wcześniej spotkał się on z kobietą, a ich relacja została uwieczniona na nagraniu video. W zamian za nieudostępnienie filmu, sprawcy żądali dużej sumy pieniędzy.
Policjanci słysząc to natychmiast zaangażowali się w sprawę. Na podstawie pracy operacyjnej ustalili dwóch mężczyzn i kobietę, którzy byli zamieszani w to przestępstwo. Cała trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na jednym z parkingów w podpoznańskim Borówcu – informuje Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszenia mężczyzny do określonego zachowania, a 20-latce dodatkowo postawiono zarzut używania gróźb celem wywierania wpływu na zgłaszającego.

Decyzją prokuratora podejrzani otrzymali dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

Fot. KMP Poznań