KOLEJNE UTRUDNIENIA PRZED RONDEM RATAJE

Komunikacja

POZNAŃ-RATAJE: 7 października (czwartek) wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie Ronda Rataje.

Pozwolą na kontynuację prac zaplanowanych w ramach przebudowy tego układu komunikacyjnego, która aktualnie koncentruje się na odcinku ul. Bolesława Krzywoustego między rondem a mostem Królowej Jadwigi oraz na samym rondzie – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od 7 października niedostępna dla ruchu pieszego i rowerowego będzie północna strona mostu Królowej Jadwigi. Piesi i rowerzyści przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Strzelecką zostaną przekierowani na drugą stronę mostu, czyli południową. Z kolei poruszający się od ronda mogą dostać się na drugą stronę przejściami na wysokości ul. Jurackiej albo dworca autobusowego.

Tego samego dnia wyłączony z ruchu zostanie wjazd z ul. Krzywoustego w ul. Juracką. Dojechać w rejon os. Piastowskiego będzie można przez ulice Wioślarską i Obrzyca. Nadal możliwy będzie wyjazd z ul. Jurackiej na ul. Krzywoustego w kierunku ronda Rataje.

Tymczasowy przystanek autobusowy znajdujący się między mostem Królowej Jadwigi a ul. Juracką zostanie przeniesiony w miejsce docelowe, tj. na ul. Krzywoustego za wyjazdem z ul. Jurackiej – czytamy w komunikacie spółki PIM.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie