SYGNALIZACJA NA ZAMENHOFA

Komunikacja

POZNAŃ-RATAJE: We wrześniu ruszyły prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na ul. Zamenhofa przy skrzyżowaniu z ul. Jastrzębią w Poznaniu. Dzięki niej ma być bezpieczniej na przejściu dla pieszych.

To ostatnie przejście, przy którym nie ma sygnalizacji świetlnej na ul. Zamenhofa. Jest to szeroka ulica, z dwoma pasami ruchu w każdą stronę i torowiskiem tramwajowym. Z przejścia, na wysokości ul. Jastrzębiej, korzystają dzieci chodzące do pobliskich szkół oraz mieszkańcy osiedla Piastowskiego i Rzeczypospolitej w drodze do sklepów, przychodni, czy też na przystanek autobusowy.

O montaż sygnalizatorów zabiegali między innymi okoliczni mieszkańcy i lokalni samorządowcy. To dlatego, że często dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji. Niektórzy kierowcy, którzy nie respektują przepisów wyprzedają inne pojazdy przed lub na przejściu dla pieszych. Tym samym zagrażając życiu i zdrowiu przechodniów.

Montaż sygnalizacji ma znacznie poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tej części Poznania. Prace mają się zakończyć na początku listopada (uzależnione jest to od warunków pogodowych) – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich.

Fot. ZDM Poznań