POZNAŃ-KRZESINY: Nowy chodnik zostanie wybudowany na ul. Tarnowskiej, pomiędzy ulicami Krzesiny i Pabianicką w Poznaniu. Mieszkańcy zyskają również przejście dla pieszych i nową zieleń.
Poznański Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że dotychczas piesi poruszali się jezdnią lub poboczem albo wybierali dłuższą drogę przez ulice Pabianicką i Krzesiny. Nowy chodnik zostanie wybudowany po północnej stronie ulicy Tarnowskiej, na odcinku ponad 150 metrów. Nawierzchnia będzie wykonana z jasnoszarej kostki betonowej.
Po przeciwległej stronie ulicy, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Pabianicką, gdzie obecnie znajduje się rozjeżdżony przez kierowców trawnik, wybudowana będzie zatoka postojowa dla kilku pojazdów.
Ponadto wyznaczone zostanie przejście dla pieszych przez ul. Tarnowską przy skrzyżowaniu z ul. Pabianicką. W rejonie „zebry” zostaną zamontowane fakturowe oznaczenia nawierzchni ułatwiające poruszanie się osobom z dysfunkcją wzroku. Po północnej stronie skrzyżowania posadzone będą krzewy róż, irgi, budleji, a także byliny.
Umowa z wykonawcą prac został już podpisana. Roboty budowlane potrwają do połowy sierpnia. Ich koszt to ponad 510 tys. złotych z czego 500 tys. złotych pochodzi ze środków, które ma do swojej dyspozycji Rada Osiedla Krzesiny – Pokrzywno – Garaszewo.
Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
